صفحه والدین

پدر و مادرهای آفتابی!

دوست خوبم این صفحه برای پدر و مادرهاست. اگر پدر و مادرت سواد دارند از آنها خواهش کن این صفحه را بخوانند اگر هم نمی توانند، در یک فرصت مناسب و زمانی که حوصله و فرصت گوش دادن دارند این صفحه را برایشان بخوان. اگر این مأموریت را خوب انجام بدهی مطمئن باش بعد از مدتی خواهی دید که پدر و مادرت با مهربانی بیشتری با تو رفتار خواهند کرد و زندگی بهتری خواهید داشت.

پدر و مادر عزیز!

این صفحه برای شماست. حتماً شما هم مثل همه­ی پدر و مادرها نگران آینده و تربیت بچه­ها می باشید. اما آیا فقط نگران بودن کافی است؟ برای رفع این نگرانی و برای اینکه فرزند شما(دختر یا پسر) آینده­ی بهتری داشته باشد باید از همان زمان تولد، به آموزش آنها دقت زیادی کنید، نیازهای آنها را در هر سنی تشخیص داده و برای رفع صحیح آنها تلاش کنید. فرزند شما در صورتی یک انسان بزرگ خوبی خواهد شد که در زمان کودکی به او و نیازهای روحی و شخصیتی­اش توجه کرده و آنها را رشد دهید. برای اینکه بتوانید آنها را آموزش دهید لازم است ابتدا خودتان خیلی از این نکته­ها را بدانید.

پدر و مادر گرامی! در این صفحه می خواهیم در باره­ی چگونگی رفتار با بچه­ها برایتان بگوییم. بچه­ها مثل«ِکرم­ابریشم» نیستند که بعد از رسیدن به سنی خود به خود تبدیل به «پروانه» شوند، برای پروانه شدن و رشد و بالندگی آنها باید قدم به قدم آنها را کمک و همراهی کرد، آن هم با زبانی که بپذیرند و با شما همراه شوند. به نظرخنده دار می رسد که وقتی یک تلویزیون می خریم برای استفاده از آن به دفترچه­ی راهنمایش مراجعه می کنیم اما وقتی صاحب فرزندی می شویم دنبال دفترچه­ی راهنمایی برای تربیت و پرورش و چگونگی رفتار با آنها نیستیم.در این صفحه با نکته­هایی کوچک اما بسیار مهم آشنا خواهید شد که نیازمند پرورش بچه­هایی برای زندگی در جامعه­ و دنیای پیچیده­ی امروز است.

پس تا وقتی فرزندتان کودک است دست او را بگیرید زیرا ممکن است زمانی فرا برسد که او دیگر اجازه­ی این کار را به شما ندهد! پس منتظرمان باشید. تا شماره ی بعد مجله خداحافظ پدر و مادر عزیز!

                                                                    طرح از: خانم طاهره امینی