نامه کودک مهاجر افغانستانی به رئیس جمهور کشورش

نامه کودک مهاجر افغانستانی به رئیس جمهور کشورش

دانش آموز مهاجر کلاس پنجم در نامه‌ای به رئیس جمهور افغانستان آرزوهای خود را برای ایجاد صلح و دوری از اختلافات قومی نوشت.

به گزارش سایت افغانستان خبرگزاری فارس، «امید بهسودی» دانش‌آموز مهاجر افغانستانی کلاس پنجم در نامه‌ای به رئیس جمهور افغانستان گفته که اگر وی این شغل را داشت چه کارهایی برای صلح و بازگشت مهاجرین به کشورش انجام می‌داد.

این نامه که در در مجله «کودکان آفتاب» به چاپ رسیده است، به شرح ذیل است:

«اگر من رئیس جمهور بودم»

 اگر من رئیس‌جمهور بودم در سرتاسر افغانستان صلح و صفا را می‌آوردم و عدالت و قوانین را اجرا می‌کردم.

مدرسه‌های زیادی برای بچه‌ها می‌ساختم و کوشش می‌کردم همیشه کشورم آباد و آرام باشد.

من اگر رئیس جمهور بودم هیچ وقت نمی‌گذاشتم مردم کشورم آواره و مهاجر و محتاج شوند و از روی بدبختی و بیچارگی به کشورهای دیگر پناه ببرند و در آنجا مجبور باشند پنهانی زندگی کنند.

کوشش می‌کردم تا در کشور نظم را برقرار کنم و سعی می‌کردم مردم کشورم باسواد شوند تا افغانستان در آینده دکترها، دانشمندان و مهندسان پرافتخاری داشته باشد. اجازه نمی‌دادم که بیگانگان از کشورم سوء استفاده کنند.

من اگر رئیس‌جمهور افغانستان بودم به مردم کمک می‌کردم تا خود را از فقر و بدبختی نجات دهند و در غم و درد آنها شریک می‌بودم.

کشور افغانستان به یک رئیس‌جمهور آگاه و دلسوز نیاز دارد. یک رئیس جمهور باید به مشکلات کشور و مردمش توجه کند نه اینکه فقط به خوشگذرانی بپردازد.

اگر من رئیس جمهور بودم، کوشش می‌کردم اختلاف‌های قومی و دینی و نژادی از بین برود تا دیگر بهانه‌ای به دست دشمنان افغانستان نباشد که آنها از این نقطه ضعف ما استفاده کنند و به کشور ما بیایند و باعث جنگ و عقب‌ماندگی ما شوند.