پنجشنبه های فرهنگ

+

پنجشنبه های فرهنگ- نویسنده نادر موسوی- 12 اسفند ماه 1400

پنج شنبه های هر هفته در کتابخانه ی مدرسه یا کارگاه آموز‌شی داریم یا نشست هایی که در آن در باره ی مشکلات آموزشی بچه ها و آموزگاران گفتگو می شود. پیش از برگزاری هر کارگاه و نشستی هم همکاران دور هم صبحانه می‌خورند و گفتگو می کنند و بیشتر باهم آشنا می شوند. اگر خوش شانس باشیم و مادرجانم سر خوی بوده و حال و حوصله و نذر و نیازی داشته باشد برای ناهار بولانی کدو یا گندنه و گاهی هم آش مخصوص خودش و قابلی و شله جور می کند.

اگرچه اکثریت آموزگاران دوره های کوتاه مدت تربیت معلم را پیش از ورود به کلاس گذرانده اند اما بازهم بیشتر کارگاه ها پیرامون توانمند سازی آموزگاران جدید و قدیم است و آشنایی آنان با روشهای نوین تدریس و آموزش و یافتن راه حل برای مشکلاتی که در کلاس ها با بچه هایشان دارند. برخی پنج شنبه ها هم آموزگاران قدیمی و گاهی خودم از تجربه های آموزشي مان می گويیم و همچنین فیلم و کارتون های جالب سینمایی و مستند در زمینه آموزشی را باهم تماشا کرده و در باره ی آن گفتگو می کنیم.

هرچند با جابجایی جای کتابخانه و جا ماندن تلویزون در کتابخانه ی قبلی مدتی است موفق به دیدن فیلم و کارتونی هم نشده ایم و همچنین با بالارفتن ریسک بیماری، برخی هفته ها مانند پنج شنبه گذشته کارگاه ها آنلاین برگزار می شود. خوشبختانه از آغاز سال آموزشی جدید تا کنون چندین جلسه کارگاه‌ آموزشی مدرسه ی کیفی با جناب دکتر توحیدی و همکاران شان از مدارس موفق سلام، کارگاه مهارت زندگی با بانو سیما رحیم پور از مربیان موفق بهزیستی، کارگاه آموزش نوشتن با جناب عصمت الطاف نویسنده و دانشجوی دکتری ادبیات فارسی و آخرين کارگاه هم که به‌ صورت‌ آنلاین برگزار شد کارگاه توسعه فردی و اجتماعی با بانو هانیه فلاح بوده است.

بانو هانیه فلاح که دانش آموخته کارشناسی ارشد مددکاری اجتماعی می باشند و سال‌ها تجربه ی کار با کودکان را دارند از مربیان موفق، با دانش و خردمندی هستند که سه سال پیش هم دوره های مشابه این کارگاه را برای آموزگاران مدرسه برگزار کرده بودند. کارگاه آموزشی دیروز هم به عنوان توسعه فردی و اجتماعی به صورت آنلاین برگزار شد که خوشبختانه اکثریت همکاران در کلاس حضور داشتند و خودم هم در لحظات پایانی شانس حضور در کلاس را یافتم.

افزودن دیدگاه

*Please complete all fields correctly

مطالب مرتبط