درباره ی ماهنامه

ماهنامه «کودکان آفتاب» برای  کودکان و نوجوانان افغانستان چاپ و پخش می گردد.

آرمان «کودکان آفتاب»، پرورش کودکانیست که در اندیشه، باور و رفتار آنان آشتی بر جنگ، دوستی بر دشمنی، مدارا بر کینه ­ورزی و گفتگو بر سخت­ سری برتری دارد. کودکانی که به برابری همه­ ی آدمیان، زن و مرد، سیاه و سپید، از هر نژاد و مردمی باورمندند و به انسان و انسانیت ارج می نهند، آنان کار و کوشش و کارآفرینی ارزشمند می دانند و زمین و زیست­ بوم را گرامی می­دارند.

ما ریشه­ ی خشکانیدن جنگ و خشونت های امروزه در جهان و بی پروایی به ویرانی زمین و زیست بوم را در آموزش کودکان و آشنا نمودن آنان با این اندیشه ­ها و باورها می دانیم. بی­ گمان راه دشوار و دراز است و نیاز به بردباری و سخت کوشی فراوان دارد اما این را هم باور داریم که کاری شدنی است. ما بر این باوریم که با گسترش دانش و خردورزی، جهان جای زیباتری برای زیستن خواهد بود. آرزومندیم کودکان این پهنه و در پیمانه­ ی گسترده ­تر همه ­ی کودکان جهان، زندگی بهتری داشته باشند، زندگی خردمندانه همراه با شادی و مهربانی. ما برای رسیدن به این آرمان امید داریم و سخت می کوشیم و نیازمند همراهی و همدلی همه­ ی کسانی هستیم که دغدغه­ ی آینده ­ی کودکان و آینده آنان ­را دارند.

هم اکنون ماهنامه «کودکان آفتاب» برای گروه سنی نوجوانان آماده و چاپ می شود اما به زودی چاپ آن برای گروه ­های سنی دیگر مانند خردسالان، کودکان و جوانان نیز گسترش خواهد یافت.

دوستان ارجمند و فرهیخته در افغانستان، ایران، تاجیکستان و جای­ جای  دیگر این جهان پهناور!

برای پیمایش این راه نیازمند و چشم به راه یاری و همراهی تان  هستیم.

ما را یاور باشید.

به امید جهانی آباد با کودکانی آگاه و شاد.