باشگاه خبر نگاران جوان: کتاب «نامه‌ای به طالبان» پایان آذر ماه منتشر می‌شود

1395-9-18-نادر موسوی رئیس خانه کودک افغانستان در گفت‌و‌گو با خبرنگار حوزه افغانستان باشگاه خبرنگاران، درباره آخرین فعالیت‌های این موسسه فرهنگی اظهارداشت: مسابقه‌ای را با عنوان «افغانستان، رنگین کمان اقوام» ترتیب داده‌ایم که طی آن از 360 هزار دانش‌آموز مهاجر افغانستانی ساکن ایران دعوت به‌عمل خواهیم آورد.
رئیس خانه کودک افغانستان درباره اهداف برگزاری این مسابقه گفت: کودکان مهاجر با شرکت در این رقابت با راههای گسترش دوستی و ایجاد پیوند عمیق‌تر بین اقوام افغانستان آشنا می‌شوند و همچنین می‌بینند هر قومی از افغانستان رنگی از رنگین‌کمان زیبای این کشور است.
وی نشر کتاب «نامه‌ای به طالبان» را از دیگر فعالیت‌های این موسسه فرهنگی عنوان کرد و بیان داشت: این کتاب مجموعه‌ای از نامه‌های کودکان افغانستانی به گروه طالبان است که با تحلیل جامعه‌شناختی گردآوری شده است و قرار است تا پایان آذرماه با مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ایران چاپ و منتشر شود.

موسوی اضافه کرد: با صحبت‌هایی که با سازمان‌های مردم نهاد فعال حوزه کودکان داشتیم قرار شد تا این NGOها ماهنامه کودکان آفتاب را به دست کودکان افغانستانی ساکن در مراکز خود برسانند.

رئیس خانه کودک افغانستان همچنین از برنامه‌ریزی برای برگزاری جشنواره «دوستی زیباست» بین بچه‌های ایران و افغانستان خبر داد و خاطرنشان کرد: این جشنواره بزودی باهدف ایجاد دوستی و پیوند بین کودکان دو کشور برگزار خواهد شد.

نسخه چاپی نامه ای به طالبان

افزودن دیدگاه

*Please complete all fields correctly

مطالب مرتبط

nader musavi