حضور تنها یک نماینده از افغانستان در نمایشگاه مطبوعات ایران

باشگاه خبرنگارانبه گزارش حوزه افغانستان باشگاه خبرنگاران جوان، بیست‌وسومین نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری‌ها با یک روز تاخیر، شنبه، ۶ عقرب در تهران افتتاح شد.

در این دوره از نمایشگاه، بیش از ۹۴۰ رسانه در ۶۰۰ غرفه در تهران حضور دارند که از این میان تنها «ماهنامه کودکان آفتاب» پرچم‌دار رسانه‌های افغانستان است.

«ماهنامه کودکان آفتاب» از سال ۱۳۹۴ با مدیریت «نادر موسوی» شروع به فعالیت کرد. این ماهنامه، در این سال‌ها در نمایشگاه‌های مختلفی حضور داشته و امسال نیز برای سومین بار در نمایشگاه مطبوعات کشور ایران، حضور پیدا کرده است.

مژگان نظری، مدیر روابط عمومی و خبرنگار ماهنامه کودکان آفتاب اظهار داشت: حدود سه سال است که ماهنامه کودکان آفتاب در نمایشگاه مطبوعات ایران، به‌عنوان تنها نماینده رسانه‌ای افغانستان اشتراک می‌کند.

نظری، افزود: ماهنامه کودکان آفتاب، یک نشریه تخصصی برای کودکان افغانستان است که برای نخستین بار در ایران به‌طور تخصصی برای کودکان، فعالیت می‌کند.

وی گفت: امسال تلاش کردیم که در نمایشگاه حضور پررنگ‌تری داشته باشیم و فضای بیش‌تری را فراهم کردیم.

مژگان نظری، هدف از حضور در این نمایشگاه را معرفی «ماهنامه کودکان آفتاب» به رسانه‌های داخلی و خارجی، عنوان کرد و گفت: نشریه ماهنامه کودکان آفتاب، به عنوان یک نشریه داخلی در ایران منتشر می‌شود.

خبرنگار ماهنامه کودکان آفتاب می‌گوید: متاسفانه بسیاری از کودکان افغانستان نیز از وجود چنین ماهنامه‌ای اطلاع ندارند. قصد داریم با حضور در چنین نمایشگاه‌هایی این ماهنامه را به آنان معرفی کنیم.

وی در گفتگو با فرهنگ پرس خاطر نشان کرد: استقبال بازدیدکنندگان خیلی خوب بوده و خبرگزاری‌های داخلی ایران وقتی حضور یک رسانه افغانستانی را می‌بینند، برای‌شان جالب است و خیلی از خبرگزاری‌ها حضور افغانستان را پوشش می‌دهند.

نظری تصریح کرد: در حال‌حاضر ۲۰ شماره از این ماهنامه کار شده است و تمام این شماره‌ها در سایت ماهنامه کودکان آفتاب، موجود است و تعدادی از شماره‌ها را به نمایشگاه نیز آورده‌ایم.

وی در پایان از تمام هموطنان دعوت کرد تا حضوری پررنگ‌تری در این نمایشگاه داشته باشند.

گفتنی است که نمایشگاه مطبوعات از شنبه، ۶ عقرب تا ۱۲ عقرب، همه روزه از ساعت ۹:۳۰ صبح الی ۸:۳۰ شب، در مصلی امام خمینی در تهران، میزبان علاقمندان رسانه‌ها است.

باشگاه خبرنگاران جوان- حضور تنها یک نماینده از افغانستان در نمایشگاه مطبوعات ایران – صاحب_خبر

لینک خبر در صفحه ی خبرگزاری

 

افزودن دیدگاه

*Please complete all fields correctly

مطالب مرتبط

nader musavi