مدارس خودگردان، بدون مجوز آموزش و پرورش

تاريخ خبر : 1385/10/11

مدیرکل دفتر همکاری های علمی و بین‌‏المللی آموزش و پرورش گفت: مدارس خودگردان عمدتاً به صورت مخفیانه فعالیت می‌‏کنند و بنابراین امکان شناسایی کامل این مدارس وجود ندارد.

غلامرضا کریمی, مدیرکل دفتر همکاری های علمی و بین‌‏المللی آموزش و پرورش, در گفت و گو با خبرنگار ایلنا, گفت: فعالیت مدارس خودگردان غیرقانونی است؛ زیرا مشخص نیست که نظام آموزشی چه کشوری, در این مدارس اجرا می‌‏شود.وی افزود: اگر مدرسه خودگردانی در کشور وجود داشته باشد باید تعطیل شود و بخش قابل توجهی از این مدارس نیز تعطیل شده‌‏اند.

کریمی با تاکید بر اینکه اگر مدرسه‌ی خودگردان در کشور باشد به صورت مخفیانه فعالیت می‌‏کند, خاطرنشان کرد: این امکان وجود ندارد که برای شناسایی مدارس خودگردان اقدام به جستجوی خانه به خانه کنیم, اما اگر وجود مدرسه خودگردان در منطقه‌‏ای گزارش شود ناجا نسبت به تعطیلی مدرسه اقدام خواهد کرد.

به گفته وی, بعضی از افغان‌‏ها که تحصیل کرده است, اقدام به راه‌‏اندازی مدارس خودگردان می‌‏کنند و از این طریق منبع درآمدی برای خود ایجاد می‌‏کنند.وی یادآور شد: در حال حاضر, امکان ادامه تحصیل در کشور برای افغان‌‏ها وجود دارد و این افراد می‌‏توانند در مدارس عادی ما ثبت‌‏نام کنند.

مدیرکل دفتر همکاری های علمی و بین‌‏المللی آموزش و پرورش افزود: برخی از افغان‌‏ها به دلیل ناآگاهی فرزندان خود را در مدارس خودگردان ثبت‌‏نام می‌‏کنند, در حالی که شیوه‌ی آموزش در این مدارس تایید نشده است.وی تصریح کرد: وزارت کشور با هماهنگی نیروی انتظامی نسبت به تعطیلی مدارس خودگردان اقدام می‌‏کند و مردم می‌‏توانند وجود این مدارس را به اداره‌ی کل اتباع وزارت کشور یا دفتر همکاری‌‏های عملی بین‌‏المللی آموزش و پرورش اطلاع دهند.

منبع خبر : ilna-خبرگزاری کارایران

افزودن دیدگاه

*Please complete all fields correctly

مطالب مرتبط

nader musavi