گزارش تهران (پانا) – روز ادبیات افغانستان نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران

Afghanistan literature dayتهران (پانا) – در روز ادبیات افغانستان نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران، جشن آغاز به کار نشر آمو، شاعر تخصصی ادبیات داستانی و شعر افغانستان در ایران به همراه رونمایی از 40 عنوان کتاب این انتشارات، در سالن علامه دهخدای نمایشگاه کتاب برگزار شد.

به گزارش ستاد خبری سی‌ودومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران، در این مراسم که با حضور شاعران، نویسندگان و فعالان ادبی افغانی برگزار شد از 15 عنوان کتاب برگزیده‌ی داستان و 16 عنوان کتاب گزیده‌ی شعر افغانستان رونمایی شد

موتور محرکه نشر، خود نشر است

نادر موسوی، مدیر انتشارات آمو گفت: برای ارایه‌ی بهتر کتاب‌‌های افغانستان باید طراحی، چاپ، جلد و… کتاب‌‌ها حرفه‌ای‌تر باشد و در فضایی که همه چیز کاملا رقابتی است، نمی‌توان به شیوه‌ی قدیمی و سنتی وارد عرصه‌ی نشر شد.

موسوی با تاکید بر قدرت نشر گفت: چنانچه نتوانیم موتور محرکه‌ای را داخل بخش‌‌های گوناگون نشر قرار دهیم و برای مثال با تغییر دولت‌‌ها نشر دچار مشکل شود، حرکت، حرکت میرایی خواهد بود و باید نشر خودش، خودش را سرپا نگه دارد.

فعال حوزه‌ی ادبیات کودک و نوجوان افغان، به حرفه‌ای‌تر کردن حوزه‌ی نشر افغانستان اشاره و خاطرنشان کرد: پرداخت حق تالیف به شاعران و نویسندگان از گام‌‌های حرفه‌ای‌تر کردن نشر است و در همین راستا انتشارات آمو حق تالیف مولفان خود را خواهد پرداخت.

مدیر انتشارات آمو با ابراز امیدواری برای دایر کردن این انتشارات در سراسر شهرهای ایران گفت: امیدواریم در راستای ترویج کتاب‌‌های افغانی تا پایان سال جاری 150 عنوان کتاب به چاپ برسانیم.

روز ادبیات افغانستان- خبرگزاری PANA

لینک صفحه ی خبرگزاری پانا

افزودن دیدگاه

*Please complete all fields correctly

مطالب مرتبط

nader musavi