دستهای کوچک، آرزوهای بزرگ

دستهای کوچک، آرزوهای بزرگ

دستهای کوچک، آرزوهای بزرگ- نویسنده نادر موسوی
1394-2-21

نامه های بچه ها
بعد از دسته بندی و شمارش نامه های بچه ها، تعدادآنها به 4200 نامه رسیده است. از مدرسه ی کاشانی گلشهر مشهد گرفته تا مرودشت استان فارس و از تورغوزآبادِ شورآباد شهر ری تا نجف آباد اصفهان.

نامه هایی که در آن هرکدام از بچه ها با زبان و بیان خود از آرزوها و خواسته هایشان سخن گفته اند. از آرزوی داشتن اتاق خواب جداگانه ی دخترک کلاس اولی تا آرزوی دکتر زنان و زایمان شدن پسرک کلاس سومی. خواندن برخی نامه ها از ناراحتی اشک آدم را در می آورد و خواندن برخی دیگر هم از خنده. در بیشتر نوشته ها می توان نگرانی ها و دغدغه های عمیق بچه های مهاجر را دید و خواند. بچه هایی که نگرانی های آنها به جای نگرانی های دوران کودکی بیشتر از جنس نگرانی های بزرگترهاست.

بیشتر نامه های بچه ها همراه عکسشان می باشد. برخی ها که عکس مناسب نداشته اند کله ی خود را از میان عکسهای خانوادگی جدا کرده و در برگه ی آرزوهای شان چسبانده اند و تعدادی دیگر عکس ایستاده ی خود را به جای عکس 4*3 گذاشته اند. عده ی زیادی از بچه ها علاوه بر بیان آرزوهایشان نقاشی های زیبایی هم کشیده اند که در میان برخی از نقاشی ها می توان استعدادهای درخشانی را دید.

دیروز که بعد از قریب یک ماه و نیم تلاش همکاران، نامه ها دسته بندی شده و در زونکنها قرار گرفت، همه را یک جا جمع کرده و از آنها این عکس را انداختم. اصل این نامه ها را روز شنبه باید بفرستم تبریز برای شرکت در مسابقه اما قرار است یک جشن هم برای این بچه ها در تهران بگیریم و نوشته های خواندنی و جالب هم در کتابی چاپ گردد تا علاوه بر ماندگاری این نوشته ها سبب تشویق بچه ها و آشنایی آنان با نوشته های دیگر دوستان و همسالانشان شود.

افزودن دیدگاه

*Please complete all fields correctly

مطالب مرتبط