دیدار دوست

 موسی حسینی و سیدمحسن حسینی

دیدار دوست- نویسنده نادر موسوی
1395-12-18 – کلاس اول

دیروز جناب دکتر موسی حسینی و سیدمحسن حسینی آمده بودند برای دیدار از مدرسه و بچه ها.
هردوی شان از نیکان روزگارند و پُرکار و پیشتاز در پهنه ی کتاب و آموزش و کارهای اجتماعی برای جامعه ی افغانستان. دکترسید موسی حسینی بنیانگذار بنیاد صبح امید و کانون علمی- فرهنگی نخبگان افغانستان است و گردآورنده ی کتاب تاریخ مصور افغانستان. سرفرازی آشنایی با سیدموسی را چهار سال پیش در نمایشگاه کتاب پیدا کردم، مردی آرام اما بسیار با انگیزه و پرانرژی که در مدت کوتاه دیدار و گفتگو از برنامه های خوب و نوآورانه شان برای کودکان گفت و کارهایی که در این پهنه برای بچه ها در دست انجام دارند.

سید محسن را هم که این نخستین دیدارمان دردنیای واقعی بود و به تازگی از افغانستان آمده است جوانی با انگیزه وخیرخواه یافتم که بخشی از زندگی و سرمایه و وقتش را برای کمک رسانی به کسانی گذاشته است که در داخل افغانستان برای آموزش کودکان کار می کنند، او هم همانند سید محسن دغدغه ی آموزش کودکان دارد و نگران بی سواد ماندن بچه هایی است که به خاطر فقر خانواده و بی کیفیت بودن مدارس دولتی از درس و آموزش محروم مانده اند و یا بی سواد بار می آیند.
دلشادم که کودکان و آموزش و کتاب و مدرسه ی آنها اکنون دغدغه ی همه ی نخبگان این سرزمین شده است و امید که با کوشش چنین انسان هایی و همه گیر شدن آموزش، بیننده ی “افغانستانی ّآباد با کودکانی شاد و باسواد” باشیم؛ هرچند هرسه آرزویی که در این شعار به کار رفته است تقریبا غیر ممکن به نظر می رسد!

افزودن دیدگاه

*Please complete all fields correctly

مطالب مرتبط