ز گهواره تا گور!

سمن

ز گهواره تا گور!- نویسنده نادر موسوی

1395-7-29

کارگاه تفکرسیستمی ویژه سازمان های مردم نهاد

دیروز از صبح تا چهار بعد از ظهر کلاس داشتیم، از بس شنیدم و نوشتیم این مغز نصفه نیمه تان داشت می ترکید و از گوشهایمان دود میزد بیرون!
نمایندگان بیش از 47 سازمان مردم نهاد آمده بودند. دوره ی بسیار سودمندی است برای کسانی که کارهای گروهی و داوخواهانه می کنند زیر نام ان جی او(NGO).
این دوره چهار پنجشنبه ی دیگر هم ادامه دارد. خوشبختانه استادانی که برای آموزش برگزیده شده اند از بهترین استادان دانشگاههای تهرانند و سرفصل های در نظر گرفته شده هم مورد نیاز هر سازمان مردم نهادی. استاد روز نخست جناب دکتر محمدعلی اسماعیل زاده(مدیر گروه آموزشی، پژوهشی آسمان و عضو شورای تالیف کتب درسی) بودند که تفکر سیستمی را با روشهای بسیار خلاقانه ای آموزش دادند.
در آغاز برنامه جناب دکتر «سیاوش شهریور» مسؤول سازمانهای مردم نهاد در وزارت کشور سخنران گفته و پشتیبانی جانانه و مهربانانه ای نمودند از آموزش کودکان مهاجر، از شنیدن سخنان دل نشین و اندیشه ی بدون مرز و دیدگاه انسانی شان لذت بردم.
بایسته می بینم سپاسگزاری نمایم از جناب ابراهیم گلشنی و دکتر هاشم خانی و دیگر بچه های گروه «حامیان فردا» و «توسعه عدالت آموزشی» که این دوره ها را با ساماندهی و ریزبینی بسیار خوبی انجام دادند.
این فرتور گروهی را هم در پایان برنامه انداختیم که خودم اون میانه هستم با پوقانه(بادکنک) زردرنگی در دست!

افزودن دیدگاه

*Please complete all fields correctly

مطالب مرتبط