سخن سردبیر- مجله کودکان آفتاب

مجله کودکان آفتاب

مجله کودکان آفتاب

دستهای ما یک پُل زیباست

سلام و صد سلام دوست خوب آفتابی­ام، می خواهم آشنایی­مان را با چند پرسش آغاز کنم! آری چند تا پرسش ساده اما مهم.

آیا تا حالا به پُل فکر کرده ای؟ اینکه چرا آدمها پُل می سازند؟ و مهمتر از همه کار اصلی پُل چیست؟

در دو سوی یک پُل شاید دو روستا باشد، شاید دو شهر باشد، شاید دو کشور، شاید دو قارّه و یا شاید دو نفر که دوست داشته باشند با هم سخن بگویند، به همدیگر کمک کنند، درد دلهای همدیگر را بشنوند و باهم دوست باشند. دو سوی یک پُل هر چیزی می تواند باشد اما مهم این است که پُل فاصله‌­ی بین آنها را از بین می برد و آن دو سوی را به هم پیوند می دهد، دو سویی که از هم جدا مانده است….

آیا تاکنون به دستهای کوچک خود نگاه کرده­‌ای؟ به این اندیشیده­ای که غیر از غذا خوردن، گرفتن چیزها و کارهای همیشگی، دستهای شما چه کارهای ارزشمند  دیگری می توانند انجام دهد؟ زمانی که به دوستت می رسی چیکار می کنی؟ وقتی با دوستت آشتی می کنی چیکار می کنی؟ وقتی از کسی کمک می خواهی چطور؟….

آیا تا حالا مجله­‌ای را که برایت از مردمی دیگر، آدمهای دیگر، شهری دیگر، کشوری دیگر و کودکان دیگر سخن بگوید دیده ای؟ آیا تاکنون مجله­‌ای که از گذشته­­‌ها، آرزوها و آینده‌­ات برایت سخن بگوید خوانده‌­ای؟…

آری! پُل دوری‌­ها را بر می دارد، دستهای تو با مهربانی برای دوستی دراز می شوند. پس دستهای تو هم یک پُل است. یک پُل زیبا برای برقراری دوستی، برای کمک، برای شنیدن حرفها و آرزوهای همدیگر و برای آشنایی و شناختن بیشتر.

ماهنامه­‌ی «کودکان آفتاب» هم مانند دستهای تو یک پُل است. یک پُل استوار که با دستهای شما بچه ها ساخته می شود. زمانی که دستهای شما برای ساختن «کودکان آفتاب» پل می شود او هم مهربانی­ها را دست به دست به خانه­‌ها، شهرها، کشورها و آدمهای دیگر می رساند. وقتی شما بچه­ها باهم آشنا شوید، دوست شوید، سخنان خود را به گوش همدیگر برسانید، بزرگترها هم آواز شما را می شنوند و آنها هم دستهای خود را برای دوستی به سوی هم دراز می کنند. آن زمان یک پل زیبای دیگر درست می شود. یک پل دوستی.

پس دستهای خود را دوست داشته باش، و برای ساختن پلهای بیشتر با آنها تلاش کن، آواز دوستی­ات را با پُلی به نام «کودکان آفتاب» به گوش دیگر دوستانت برسان، به بچه­‌های ایران، به بچه­‌های افغانستان، به بچه­‌های تاجیکستان و به بچه‌­های سراسر جهان.

آری!

دستهای ما

یک پُل زیباست

شادی و لبخند

چون گُل زیباست

دستهای ما

مهربان باهم

قلب ما خالیست

از شب و از غم

باز می خوانیم

دوستی زیباست

دوستی شعر

روشن فرداست!

برای دانلود و یا دیدن شماره نخست ماهنامه اینجا کلیک کنید

افزودن دیدگاه

*Please complete all fields correctly

مطالب مرتبط

magazine
نادر موسوی