نامه های مهر

نامه دانش آموزان

نامه های مهر- نویسنده نادر موسوی
1395-3-9 

نامه ی «فاطمه کریمی» دانش آموز کلاس سوم

روزهای پایانی سال آموزشی بیشتر دانش آموزانم برایم نامه می نویسند. بیش از دو هزار نامه ی دانش آموزانم را از سالهای گذشته هنوز دارم. در برخی از نامه ها بچه ها گلایه کرده اند و برخی هم تشکر. مهم اما زبان کودکانه و بی ریای آنها در هنگام نوشتن است. فاطمه دانش آموز کلاس سوم می باشد که از کلاس اول همینجا درس خوانده است. یادم هست سال اول پس از یک هفته از مدرسه دولتی به خاطر نیاوردن مدرک اقامتی بیرونش کرده بودند. همراه مادرش برای ثبت نام آمده بودن. بسیار ناراحت و غمگین بود. ثبت نامش کردیم و رفت سر کلاس. پس از چند روز که در حیاط مدرسه دیدم پرسیدم از مدرسه خوشت آمد؟ گفت آره. بسیار خوشحال بود و دوستان جدید پیدا کرده بود.
سال پیش و برای کلاس دوم مدارکش درست شده بود اما به مدرسه دولتی نرفت. به مادرش گفتم چرا فاطمه را نبردید مدرسه دولتی؟ گفت نمی رود. از خودش پرسیدم گفت دوست ندارم. باز هم وسط سال مرا بیرون می کنند. همینجا در کنار دوستانم می خواهم باشم.
امروز که نشست هفتگی همکاران بود آموزگار بچه های کلاس سوم نامه های دانش آموزانش را داد. نامه ها را نگاه کردم. نخستین نامه، نامه ی فاطمه بود. خواندم و از خواندنش بسیار دلشاد شدم. گمان نمی کردم بچه ها تا این اندازه کنجکاو باشند و به در و دیوار دبستان هم دقت کنند.
***
نامه ی فاطمه کریمی کلاس سوم دبستان.
با سلام و خسته نباشید به خدمت آقای موسوی. من مدرسه ام را خیلی خیلی دوست دارم و هر موقع وارد مدرسه می شوم بسیار خوشحال می شوم. همه ی دوستانم به من می گویند مدرسه ی دولتی خیلی از مدرسه ی ما بهتره، مثلا کلاسهایش بزرگتره و حیاطش بزرگتره. ولی من به آنها می گویم نه خیر مدرسه ای که ما الان داریم درس می خوانیم بسیار بهتر از مدرسه دولتی است. مدرسه ی ما خیلی چیزها داره که خیلی مدرسه ها نداره. آقای موسوی شاید باورتون نشه بعضی وقتها وقتی در کلاس تنها نشسته ام دیوارهای کلاس را نگاه می کنم و با خودم می گویم آقای موسوی چقدر این دیوارها را با عشق رنگ کرده اند که وقتی ما به داخل کلاسها می رویم نگوییم مدرسه ی ما خوب نیست. فکر می کنم که در دیوارهای مدرسه یک راز مخفی شده است. هرچقدر نگاه می کنم یک حس خوب به من دست می دهد. آقای موسوی شما آدم خیلی خوب و خوش قبلی هستید که مدرسه ای درست کرده اید که ما درس بخوانیم. از شما خیلی خیلی ممنونم که مدرسه ی ما افغانها را ساختید. 

افزودن دیدگاه

*Please complete all fields correctly

مطالب مرتبط