کنسرت زیبای بچه ها

کنسرت زیبای بچه ها- نویسنده نادر موسوی

دی ماه 1397

یک روز زنگ تفریح سرزده وارد کلاس اول شدم. دیدم “مایسا”ی شیطون و همیشه خندان دارد با آهنگ و ریتم جالبی روی میز می زند. تا مرا دید خندید و قطع کرد. ازش خواهش کردم که دوباره بزند. اول فکر کرد می خواهم دعوایش کنم و کمی ترسید، گفتم خیلی قشنگ می زدی مایسا، یک بار دیگه بزن. با ترکیب دو، سه حرکت و زدن روی میز آهنگی می نواخت که نه در دوران مدرسه ی خودم شنیده بودم و نه در این چندین سال کارم با بچه ها دیده بودم. جالب تر اینکه همراه زدن روی میز سوت هم می زد که موسیقی اش را جالب تر می کرد. با خواهش زیاد بازهم نواخت.

بار دوم که باز خواهش کردم بزند از بچه ها هم خواستم که با دست زدن همراهی اش کنند. با صدای شادی و خنده ی دخترهای کلاس اولی و بچه های دیگر که پشت شیشه و جلو در کلاس ایستاده بودند کنسرت اش را انجام داد. برایش باز دست زده و تشویقش کردیم اما متاسفانه چندی بعد دیدم یک روز با دست گچ گرفته آمد مدرسه. دستش به خاطر بدو بدو و شلوغ کاری شکسته بود. شوربختانه پس از آن پیگیر نشدم که نوازندگی اش به کجا رسید. مایسا امسال کلاس سوم است.
امروز اول صبحی که در میان هاردباکس ها دنبال یک فیلم دیگر می گشتم چشمم به این کنسرت زیبای بچه ها که شبیه اجرای مایسا بود افتاد. با دیدنش دلم تازه شد.

امیدوارم هرچی زودتر این روزگار تلخ بگذرد و بچه ها دوباره بیایند مدرسه تا باز باهم بخوانیم و بنوازیم و بخندیم و برقصیم و شادمانی کنیم و رفتن این روزهای سخت را جشن بگریزم.

مایسا جان هرجا هستی جانت جور و دلت شاد و آهنگت پر طنین باد.♥️

افزودن دیدگاه

*Please complete all fields correctly

مطالب مرتبط