هرکه ما را یار بود ایزد مر او را یار باد…

 نشست ماهنامه کودکان آفتاب با بچه ها

هرکه ما را یار بود ایزد مر او را یار باد…- نویسنده نادر موسوی
1394-6-26 – نشست ماهنامه کودکان آفتاب با بچه ها

امروز بعد از ظهر نشستی داشتیم با تعدادی از بچه هایی که توانسته اند با استفاده از طرح جدید ثبت نام دانش آموزان بدون مدرک به مدارس دولتی بروند. از آنها در باره ی این اتفاق خوب پرسان کردیم. نگاه بچه ها به موضوع بسیار جالب و خواندنی بود. گزارشی از سخنان آنها تهیه شد برای شماره ی مهرماه ماهنامه کودکان آفتاب. حوشبختانه پس از درنگ سه ماهه، از ابتدای این هفته کار چاپ و فراهم آوری مطالب ماهنامه را دوباره پی گرفتم. صبح هم با مدیر مسؤول و اعضای گروه گفتگو و برنامه ریزی داشتیم برای بهتر شدن درونمایه ی ماهنامه و هم بالاتر بردن کیفیت تصویرگری و برگ آرایی داخلی آن. برای اینکه ماهنامه کودکان آفتاب قابل مقایسه با مجله های کودکانه ی موجود در بازار شود باید کوشش زیادی کنیم، کار حرفه ای نیازمند شناخت دقیق تر از علاقه مندی ها و نیازهای گروه مخاطب است و همینطور آشنایی گروه با منابعی و مطالب مختلف. یکجا بودن ماهنامه برای کودکان و نوجوانان کار گزینش و خواندن مطلب را هم برای گروه و هم بچه ها بسیار دشوار می کرد که قرار شد به زودی و در کمتر از سه شماره، این ماهنامه به دو ماهنامه جداگانه تبدیل شود، یکی برای کودکان تا ده سال( کلاس اول و دوم و سوم و چهارم) و دیگری برای بچه های یازده تا 14 سال( کلاسهای پنجم تا هشتم).
امیدوارم به یاری و همراهی دوستان فرهیخته و دلسوز و توانمند در این حوزه بتوانیم ماهنامه ی موجود را با کیفیت و درونمایه ی شایسته به دست همه ی بچه ها برسانیم.
بچه ها کرم ابریشم نیستند که بعد از سنی تبدیل به پروانه شوند، برای داشتن شهروندانی خردمند و آگاه باید از کودکی در پرورش بچه های امروز بکوشیم وگرنه هیچ وقت از چرخه ی باطلِ جنگ و خشونت و تعصب و فقر و بی سوادی رهایی نخواهیم یافت. 

افزودن دیدگاه

*Please complete all fields correctly

مطالب مرتبط